Berte pouze kvalitu

Zvolit si domů tu pravou podlahu není zrovna počin, který by patřil mezi ty nejjednodušší. Například takový výběr barvy stěn do jednotlivých pokojů je rozhodně daleko méně náročný. Když už pro nic jiného, tak alespoň pro možnost případné chyby v budoucnu bez problémů a větších finančních výdajů napravit. Jakmile ale položíte podlahu, její výměna je nejen složitá, ale zároveň samozřejmě i drahá. A to i když práci dokážete zastat sami. Pokud si nebudete rady, který druh si vybrat, zvolte si laminát. Jedná se o kvalitní, hezký a zároveň cenově výhodný materiál, který se dá použít jak v paneláku, tak i v rodinném domku .
lepení plovoučky
Mnoho dekorů
Existuje celá řada lidí, kteří nedají dopustit na dřevěné podlahy a v mnohém mají určitě pravdu. Dřevo vypadá dobře, je vcelku odolné a hodí se prakticky kamkoliv. Na to, abyste však vytvořili kvalitní dřevěnou podlahu musíte použít pouze masivní dřeviny, což je poměrně drahý materiál. Laminát je daleko levnější a v mnoha ohledech i lepší. Nejenže má o něco vyšší odolnost, ale také se dá pořídit v mnoha různých dekorech, takže dokáže dokonale nahradit dřevo i po vzhledové stránce. Díky současným technologiím, které se využívají při výrobě podlah z laminátu, jsou vizuální odchylky od dřeva naprosto marginální a pro oko laika nerozlišitelné.
kladivo a lepidlo
Dlouho vydrží
Laminátové podlahy se mohou také pyšnit svou dlouhověkostí. Vydrží déle než většina jiných typů podlah a zároveň je mnohem složitější je mechanickým způsobem poškodit. Samozřejmě, pokud se o to budete snažit cíleně, určitě uspějete, ale při běžném fungování laminát jen tak neponičíte. Jednotlivé typy laminátových podlah si lze pořídit v mnoha variantách odlišujících se svou odolností. Tento druh podlahy můžete mít prakticky kdekoliv. Do předsíně vyberete pevnější typ, do ložnice bude stačit méně odolný laminát.