Jak cestovat letadlem co nejvýhodněji?

Jednou z možností je cestovat s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Je to však výhodné jen do té doby, dokud vše běží, jak má. V okamžiku, kdy dojde například ke zpoždění či dokonce zrušení letu, nemůžete očekávat, že Vám bude nabídnuta pomoc a servis v takovém rozsahu jako u běžných aerolinek. Pokud tedy dojde k tomu, že Váš let bude skutečně zrušen, musí Vám aerolinky buď vrátit peníze, nebo nabídnout let následující. Neočekávejte však žádné občerstvení nebo dokonce ubytování v případě, že budete muset čekat do druhého dne.
letadlo na ledu
Letenky kupujte buď dlouho dopředu, nebo na poslední chvíli!
Chcete-li letenky pořídit za tu pokud možno co nejvýhodnější cenu a máte-li dlouho předem jasno, kam a kdy budete chtít letět, kupujte letenky i případné ubytování s velkým předstihem. S tím, jak se bude blížit čas odletu a bude stoupat zájem o let i destinaci, ceny půjdou nahoru. Pokud Vám naopak nevadí nejistota do poslední chvíle, kupujte letenky až jen 2 nebo 3 dny před odletem. Letenky „last minute“ bývají totiž nabízeny se skvělou slevou.
Vyrazte na cesty mimo sezónu!
Chcete-li na letenkách ušetřit, leťte v době, kdy lidé tolik necestují. Letenky jsou mimo sezónu levnější. Dále platí, že lety uprostřed týdne jsou cenově příznivější než ty víkendové. Dále lze ušetřit, pokud poletíte přes noc nebo velmi brzo ráno. Chcete-li navštívit místo, které je oblíbené u rodin s dětmi, opět se snažte vybrat termín, který nebude korespondovat s obdobím prázdnin.
příprava k odletu
Hledejte a porovnávejte!
Jak se říká, kdo hledá, najde. Vždy existují nějaké příznivější nabídky, takže jen si musíte dát tu práci s tím je vyhledat. Prostudujte si jednotlivé weby, které nabízejí letenky a porovnejte jejich nabídky. Ceny letenek jsou předmětem velkého konkurenčního boje. Podívejte se jak na ceny nabízené cestovními kancelářemi, tak samotnými aerolinkami. Navíc již zmiňované nízkonákladové společnosti své lety prodávají pouze přes internet.