Posaďte se, prosím!


Jsou to někdy nervy, vybrat si ten správný sedací nábytek. Buď Vás omezují finance, kterých není nikdy dost nebo naopak malá nabídka. Sice to vypadá, že obchodů s nábytkem je všude plno, ale většinou se jedná o velké řetězce, které sice drží ceny hezky dole, ale o kvalitě se moc mluvit nedá.
moderní byt

Tudíž je třeba si nejdříve ujasnit, na jak dlouho sedačku kupujete. Plánujete ji za pár let vyměnit, protože se možná okouká nebo Vás v rodině přibude a bude potřeba větší? Nebo máte prostě rádi, když se nábytek trochu točí a ne jak za časů našich babiček, kdy sloužil i padesát let? Ovšem v parádním pokoji, kam se smělo jen v neděli. Dnes ho chceme použvat každý den a zvláště děti ho podrobují často zátěžovým testům.
bílé místnosti

Takže kupujete-li spíše jen na pár let, není třeba moc utrácet a vybrat si můžete právě ve velkých obchodních řetězcích s nábytkem. Pokud očekáváte větší kvalitu a chcete, aby sedačka minimálně deset let dobře sloužila, pak se obraťte spíše na menší prodejny a nezapomeňte se poradit, co se potahu týče. Aby se dobře udržoval a čistil. V případě, že máte malé děti a nejste si jistí, že pod nimi sedačka vydrží, můžete si zaplatit i prodlouženou záruku, kterou mnoho firem za příplatek nabízí.


Jakou vybrat sedačku, to už je pouze na Vás a na prostoru, do kterého ji budete umisťovat.

Chcete rozkládací, aby mohla sloužit i jako příležitostná postel pro hosty nebo pro tatínka, který přišel domů pozdě a pod vlivem? Nebo rohovou, kterou umístíte dobře jak do rohu, tak i do většího prostoru?
šedá kočka

Budete ji doplňovat křesly nebo pořídíte dvě menší sedačky naproti sobě? Těch možností je skutečně mnoho a je nejlepší se nejdříve nechat trochu inspirovat v časopisech nebo na internetu.

Neméně důležité jako samotný typ sedačky jsou pak její barva a doplňky – polštáře, deky, odkládací stolek, lampa.