Španělské pláže

Někdo je svým založením spíše takzvaný „zápecník“ a někdo by si neuměl představit svůj život bez batohu na zádech nebo kufru v úložném prostoru nějakého dopravního prostředku. Pokud patříte do té druhé skupiny, možná už jste navštívili některou z nejkrásnějších pláží Španělska. Najít ve Španělsku pláž není žádný problém. Španělé mají totiž to štěstí, že má jejich země skoro nejdelší pobřeží v Evropě.
o   Místo, které je velice oblíbené samotnými Španěly, se nachází v západní Andalusii.
loď v andalusii

Nejproslulejším městem bude určitě Huelva, z níž vyplouval na svou první výpravu sám Kryštof Kolumbus. Však tu také má svůj pomník v nadživotní velikosti. Najdete tu sto dvacet kilometrů čistých a neponičených pláží. Na jednom místě je dokonce zbytek obranné věže, která pamatuje místní piráty. Dnes už je to jen torzo, které vyrůstá z moře.

Pozor na příliv

Jestliže byste zavítali na další ze španělských pláží, která se jmenuje Playa de las Catedrales, může Vás čekat jedno překvapení. Pláž se nachází na severu Španělska, v Galicii. A jaké je to překvapení? Nemáte-li v úmyslu se potápět, asi byste si měli zjistit, jak dlouho je pláž mimo dosah vln. Ona totiž při přílivu mizí. Ale není, čeho se bát. Rozhodně to nevypadá jako při potopě světa. Stačí si včas sbalit věci a odebrat se do vyšších sfér, do městečka Ribadeo. Tam turisté většinou ochutnávají místní rybí speciality a tradiční španělské víno.
čisté jezero
Cestovatel, který se rozhodne putovat na samý jih Španělska, navštíví pravděpodobně město Tarifa. Toto pobřeží má krásný název – Costa de la Luz. Což v překladu znamená – Pobřeží světla. Pokud se zahledíte při dobré viditelnosti přes moře, můžete dohlédnout až do sousedního Maroka. Tato část moře je hojně využívána vyznavači windsurfingu. Španělsko je prostě malým rájem na zemi a rozhodně stojí za to, ho navštívit.